Pielgrzymka do Częstochowy- Jasna Góra

  • 1
Dnia 24 września o godz. 6.30 s. Małgorzata Kieroń wraz z uczniami z klasy III i rodzicami udała się do Częstochowy- na Jasną Górę. Głównym celem pielgrzymki była Msza św. w kaplicy Matki Bożej z intencją dziękczynną za I Komunię św. dzieci. Eucharystię w naszej intencji odprawił ks. Krzysztof Bednarek. Ksiądz salezjanin postarał się, by dzieci miały możliwość być w czasie liturgii przed samym wizerunkiem Maryi.
Po zakończonej Mszy św. pożegnaliśmy się z księdzem i udaliśmy do Centrum Informacji Jasnogórskiej. Tam czekał na nas przewodnik. Była nim s. Iwona- brygitka. Oprowadziła nas po muzeach jasnogórskich wskazując na wartości chrześcijańskie i wydarzenia narodowe.


Najważniejszym punktem była sala maryjna. W niej zapoznała nas z szczegółową historią obrazu wskazując na zdarzenia cudowne, gdzie Maryja odnosiła zwycięstwo z najeźdźcami tj. Szwedzi, husyci, Hitler, czy komuniści.Ostatnim miejscem była kaplica adoracji, gdzie obecnie trwa peregrynacja Ołtarza Najświętszego Sakramentu "Gwiazda Kazachstanu", który jest przeznaczony do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje. Jest on częścią projektu „12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju, czyli powstania 12 ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na całym świecie. Tam byliśmy na krótkiej modlitwie przed Jezusem szczególnie za tymi z naszej klasy z różnych przyczyn nie byli.

Ok. godz. 13.15 można było w grupach zwiedzać teren Jasnej Góry. Niektórzy z uczestników udali się do Skarbca, inni na wieże , czy do spowiedzi.

Potem rodzice z dziećmi poszli zakupić pamiątki, zjeść smaczny posiłek czy zwiedzać jeszcze inne miejsca.

Ok. 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Dzierżoniowa. W czasie podróży rodzice z dziećmi oglądali piękny film „ Ks. Jan Bosko". Wszyscy zachwyceni i szczęśliwi powrócili do swoich domów.

Jak w czasie tej pielgrzymki sprawdzały się słowa ks. Bosko- Kto zawierzy Maryi, ten zobaczy cuda. Tak było naprawdę. !!!!

Kieroń s.Małgorzata

  • 1
  • czstochowa099
  • czstochowa106
  • czstochowa108